AKWARIUM NA WYMIAR

Akwarium na wymiar to niezaprzeczalnie nadzwyczajna dekoracja wnętrza. Dobrze zaprojektowane i wykonane stanie się niezaprzeczalnie pierwszoplanowym elementem wnętrza pokoju lub gabinetu.

Od czego zacząć?

Zbiornik szklany akwarium powinien być dopasowany pod względem swojej wielkości do pomieszczenia, w którym ma stanąć. Nie może być ani za małe ani za duże. Wykonując akwarium na wymiar należy przede wszystkim myśleć o systemie podtrzymania życia w akwarium. System filtracyjny, oświetlenie, dekoracje powinny być prawidłowo dobrane tak aby w przyszłości osoba serwisująca lub właściciel miał ułatwiony dostęp do wszystkich elementów technicznych.

Przez wiele lat stosowaliśmy różnorodne systemy filtracyjne i dzisiaj możemy powiedzieć, że posiadamy odpowiednią wiedzę co zastosować w przypadku akwarium słodkowodnego lub morskiego.

Wybór miejsca na akwarium

Nie ma żadnych, a przynajmniej prawie żadnych ograniczeń, co do usytuowania akwarium wg. zasady im dalej od okna i światła słonecznego tym lepiej. Na środku salonu, pod blatem biurka, w ścianie, w zabudowie mebli kuchennych lub mebli w salonie. Każde miejsce może być tym najlepszym, oczywiście według własnego uznania. Można zbudować kompletne akwarium w domu, w biurze, w restauracji, przed domem czy hotelem na zewnątrz budynku lub w oczku wodnym czy fontannie.

Wybór, gdzie i na czym można je postawić jest bardzo bogaty. Zapytaj nas o szafki i pokrywy akwariowe. Mamy bardzo duży wybór kolorystyki i standardu wykonania.

Akwarium na wymiar dobrze wykonane to przede wszystkim akwarium bezpieczne. Kluczowe znaczenie ma tutaj grubość szyb akwarium. Także sposób klejenia i rodzaj kleju ma ogromne znaczenie. Dobranie filtrów, rodzaju oświetlenia, odpowiedniego podłoża ma również istotne znaczenie dla stabilności biologicznej. Istotnym elementem jest także wybór rodzaju szkła, z którego chcemy postawić akwarium. Obecnie wiele osób decyduje się na szkło OptiWhite. Takie szkło ma przewagę nad tradycyjnym typu FLOAT, głownie w kwestii widzenia barw roślin i ryb żyjących w akwarium.

Wybór rodzaju akwarium

Kolejnym krokiem w budowie akwarium to wybór rodzaju biotopu akwarium. Akwaria słodkowodne cieszą się nadal nie gasnącą popularnością. Są nieco tańsze w wykonaniu i utrzymaniu. Możemy wykonać je jako roślinne, akwarium Malawi, akwarium Tanganika, akwarium z rybami wód rzecznych i jezior polskich. Akwarium roślinne wymaga największych nakładów finansowych. Wymaga lepszego podłoża, oświetlenia, zainstalowania systemu nawożenia co2 i nawozami płynnymi. Jest to warunek dobrze wyglądającego bujnego świata roślin wodnych i rybek. W takim akwarium głównym planem są rośliny a ryby są dodatkiem upiększającym ten podwodny ogród… jak ptaki w ogrodzie. Mimo stosunkowo niskich kosztów wykonania akwarium na wymiar jako roślinnego to jego utrzymanie nie należy do najtańszych jesli ma serwisować to firma lub osoba zewnętrzna. Trzeba się znać jak nawozić takie akwarium, jak ciąć i pielęgnować rośliny itp. Właściciel nie zawsze chciałby się tym zajmować i ew. stałe koszty serwisowania akwarium może zdecydować o wyborze rodzaju biotopu.  Akwarium typu Malawi, Tanganika i ryb krajowych wymagają jedynie bardzo wydajnej filtracji i stałej podmiany wody lub przynajmniej regularnych podmian częściowych wody. Akwaria morskie cieszą się rosnącą popularnością, którą można zawdzięczać taniejącym urządzeniom technicznym podtrzymania życia, filtracji, rybek i koralowców. Wygląd i dynamika życia jest o wiele bogatsze i ładniejsze niż w najładniejszym akwarium roślinnym.

Nie pozostaje nic innego jak umówić się na rozmowę lub spotkanie z klientem i omówić wszystkie aspekty Twojego nowego akwarium.

Zapraszamy do kontaktu

Zespół studioAQUARIUM.pl