Akwarium morskie

Akwarium Morskie. Akwarium na wymiar i akwarium na zamówienie klienta.

Najpięknięszym akwarium zamówienie jaki możemy dla Ciebie stworzyć to akwarium morskie! Żadne inne nie równa się pięknem kolorów i dynamiką życia na rafie. Kolory i różnorodność ryb, piękne tetniące życiem i pełnym spectrum barw koralowców nie spotkasz w tradycyjnym akwarium słodkowodnym. Zobacz film z życia na rafie na stronie REALIZACJE w jej górnej części. Oprócz ryb zasiedlimy dla Ciebie rafę krabami, krewetkami, ślimakami, rozwiazdami i jeżowcami, które spełniają rolę ekipy sprzątającej. Odpowiedni dobór ryb do wielkości zbudowanego zbiornika dla Ciebie ma kluczowe znaczenie dla stabilności życia na rafie.

Podczas pierwszego spotkania lub rozmowy telefonicznej o budowie akwarium na zamówienie należy omówić aspekty techniczne budowy akwarium na wymiar. Wysokie nie znaczy najlepsze. Również zbyt mały zbiornik nie jest dobrym pomysłem w jego utrzymaniu na stabilnym poziomie parametrów. Akwarium morskie musi pasować wielkością do pokoju lub sali tak by nie przytłaczała innych elementów wyposażenia domu lub biura. Następnie omówimy techniczne warunki wykonania akwarium oraz możliwości zasilenia go w energie elektryczną, wodę i kanalizację. Równie ważnym jest elemement wentylacji i dostępu do akwarium podczas okresowego serwisu. Spójrz na nasze doświadczenie i realizacje. Oferujemy różne pomysły budowy akwarium na wymiar.

Podczas pierwszego spotkania lub rozmowy telefonicznej ustalimy jaka wielkość zbiornika w pomieszczeniu, gdzie ma stanąć akwarium morskie będzie najlepsza. Ogromne nie znaczy najlepsze. Również zbyt mały zbiornik oznacza kłopoty w jego utrzymaniu na stabilnym poziomie parametrów. Akwarium morskie musi pasować wielkością do pokoju lub sali tak by nie przytłaczała innych elementów wyposażenia domu lub biura. Następnie omówimy techniczne warunki wykonania akwarium oraz możliwości zasilenia go w energie elektryczną, wodę i kanalizację. Równie ważnym jest elemement wentylacji i dostępu do akwarium podczas okresowego serwisu.

Następnie (jeśli to możliwe) dokonujemy wizji lokalnej, podczas której oceniamy wytrzymałość konstrukcji budynku, możliwość podprowadzenia mediów i co najważniejsze usytuowanie zbiornika względem okien oraz oceniamy potencjalne zagrożenia jakie mogą wystąpić w związku z lokalizacją np. w kawiarni lub restauracji.

Kolejny etap to podpisanie umowy z inwestorem na wykonanie projektu i samego zbiornika. Wykonanie akwarium na zamówienie uważa się za zakończoną w momencie napełnienia zbiornika wodą, zasolenie i zaszczepienie kultur bakterii, uruchomienie osprzętu filtracji, podłączenia oświetlenia i automatyki oraz wpuszczenie pierwszej partii rybek. Rybki wpuszcza się najwcześniej po 4-8 tygodniach od momentu napełnienia zbiornika wodą.

Jaki zbiornik wybrać?

Akwarium słodkowodne: jest tańsze ale… wymaga częstych wizyt serwisowych, wymiany wody 30-50% co dwa tygodnie, wymaga częstego cięcia i pielęgnacji roślin, okresowego uzupełniania nawozów płynnych oraz wymiany na pełną butlę z dwutlenkiem węgla, mocnej lampy LED z diodami stymulującymi wzrost roślin.

Akwarium morskie: jest nieco droższe w wykonaniu ale… wymaga rzadszych wizyt serwisowych, wymieniamy wodę na świeżą solankę raz w miesiącu 10% objętości akwarium, koralowce rosną wolno i nie trzeba ich przycinać tak często jak rośliny w akwarium na wymiar tj. tradycyjnym słodkowodnym, przycinanie koralowców oznacza, że będzie można sprzedać szczepki innym akwarystom lub sami je odkupimy (rozliczymy w kosztach serwisu), długowieczność ryb i skorupiaków daje prawdziwą więź z rybkami ich właścicielom.

Sprawdź też

Jeśli masz pytania dzwoń teraz!

+48 602 629 369