Akwarium słodkowodne

Wykonanie akwarium roślinnego na wymiar.

Duże akwarium morskie.

Ładne akwarium roślinne.

Wykonamy każde akwarium na wymiar.

Zadzwoń i zapytaj nas o szczegóły.

Zadzwoń teraz!

602 629 369

Akwarium Słodkowodne

Akwaria słodkowodne są najpopularniejszymi zbiornikami z rybkami w naszych domach. Rozróżniamy ich rodzaje (biotopy) jak: Roślinne, Malawi, Tanganika, Naturalne, Holenderskie, ryb rodzimych i inne. Każde z nich wymaga wykonania innej aranżacji wnętrza akwarium, oświetlenia, podłoża, wielkości zbiornika, systemu filtracji, systemów nawożenia (dla typów roślinnych) i oczywiście różnego sposobu opieki i serwisowania. Jest to kluczowy element o jakim musi zdecydować właściciel przyszłego akwarium na zamówienie, które wykonamy w jego domu lub biurze. Także ma znaczenie poziom wiedzy o życiu ryb i ich wymaganiach ich przyszłego właściciela. 

To wszystko należy wziąć pod uwagę podczas pierwszej rozmowy z nami aby przygotować dla Ciebie poważną ofertę i dalej… najlepsze akwarium na wymiar pasujące do pomieszczenia, w którym ma stanąć.

W akwariach słodkowodnych najważniejszym elementem jest utrzymanie w dobrym stanie jakości wody bez nadmiernej ilości produktów przemiany materii (azotanów NO3 i fosforanów PO4). Choć akwarium roślinne wymaga tych związków na pewnym określonym, niewielkim poziomie to już w biotopie Malawi lub Tanganika należy je redukować do zera. 

Akwarium roślinne wymaga nawożenia nawozami płynnymi i dwutlenkiem węgla (CO2). Podłoże nie jest aż tak istotne, ponieważ mamy wiele przykładów pieknych roślinnych akwariów, które są prowadzone na zwykłym żwirku kwarcowym. Oczywiście specjalne aktywne podłoże pomaga utrzymać rośliny przy życiu ale nic nie zastąpi dobrego nawożenia. Bardzo wielkie znaczenie ma regularna opieka i przycinanie roślinek. To wszystko wpływa na decyzję dla przyszłego właściciela, bo takie akwarium będzie wymagać od niego wiedzy i pracy przy nim. Oczywiście możemy zapewnić serwisowanie takiego akwarium ale wiąże się z tym dodatkowy koszt serwisu i nawozów.

Nawozy płynne wg naszych receptur zapewniamy sami i po pewnym przeszkoleniu właściciel jest w stanie sam się opiekować akwarium z naszą zdalną pomocą.

Akwaria bez roślin typu Malawi, Tanganika i ryb rodzimych nie wymagają roślin a kluczowe znaczenie ma jakość wody. Tu nie ma naturalnego redukowania azotanów i fosforanów przez rośliny bo rosnąc pochłaniają je stopniowo. Tutaj tego zjawiska nie ma. Dlatego system filtracji i uzdatniania wody ma pierwszorzędne znaczenie. studioAQUARIUM ma swoje, autorskie rozwiązania filtracji, która zapewnia dobrą kondycję całego akwarium. O tych rozwiązaniach informujemy klienta podczas osobistego spotkania. taki typ akwarium ma swój urok i jest zdecydowanie najłatwiejsze do utrzymania. Wiele procesów jest zautomatyzowanych i opieka jest naprawdę prosta i przyjemna. Każdy typ akwarium słodkowodnego ma swoje zalety. Ma również swoje obowiązki i wymagany poziom wiedzy od opiekuna.

Z KAŻDYM TYPEM TAKIEGO AKWARIUM SŁODKOWODNEGO PORADZIMY SOBIE Z JEGO WYKONANIEM. Różnica jest w cenie z jaką należy się liczyć i zarezerwować w budżecie.

Zdecyduj co wybrać

Zapraszamy do kontaktu w celu przedstawienia możliwości wykonania akwarium na zamówienie w wersji słodkowodnej. Jesteśmy w stanie wykonać każdy kształt i wielkość pod warunkiem zapewnienia bezpieczeństwa dla ludzi przebywających w jego otoczeniu.

W przypadku wykonania skomplikowanego kształtu akwarium lub jego nienaturalnej wielkości wykonamy profesjonalne obliczenia konstrukcyjne, które potwierdzą, że to czego oczekuje nasz klient będzie wykonalne i bezpieczne.

Sprawdź też

Wykonanie akwarium na zamówienie!

Wykonanie dużego akwarium morskiego

Jeśli masz pytania dzwoń teraz!

+48 602 629 369